Yolanthe-Caba-sneijder-evlilik

 

Devlet tarafından yeni evlenecek çiftler için büyük bir müjde geldi. Yeni evlenecek çiftler düşünülerek hazırlanan  kredi planı evlenecek çiftleri çok rahatlatacak. Günümüz şartlarında durumu iyi olmayanlar düğün yapabilmek için milyarlarca kredi çekmekte ve yüksek miktarda faizler ödemekte. Ama artık bu duruma devlet bir son verecek.

Evlilik kredisi adı altında hazırlanan kredi planına göre evlenenlere en az 10 bin TL kredi imkanı sağlanacak. Ayrıca bu kredi evlendikten 2 sene sonra ödenmeye başlanacak ve faizsiz olarak ödenecek. Öğrencilere sağlanan katkı kredisi  tarzında bir kredi olması bekleniyor. Ufak bir masraf eminim alacaklardır ama yinede bankalara milyarlarca faiz ödemekten iyi olacaktır.

Evlilik Kredisini Kimler Alabilecek ?

Henüz kredi hakkında kesin bilgiler ortaya çıkmadı ama tahminlere göre bu krediye ihtiyacı olan herkes başvurup alabilecek. Kredi kullanıldıktan 2 sene sonra uygun taksitlerle ödenmek üzere planlandırılacak. Krediyi alabilmeye hak kazanmak için yaşınızın 25’in altında olması kuralı geçerli olacaktır. 25 yaşını geçmiş kişiler bu krediden yararlanamayacaklar maalesef.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Krediye başvuru kanalları henüz tam belirlenmedi. Büyük ihtimal belediye, kaymakamlık yada bir devlet bankası aracılığıyla krediye başvuru yapılabilecek.