ankara-trt-binasi

 

 

Merhaba arkadaşlar bugün İnternet de yayınlanan bir habere dayanarak sizlere bu yazıyı hazırlıyorum. İnternet de Trt’nin tarihindeki en büyük memur alımını gerçekleştireceği haberlerini gören arkadaşlar vardır. Peki bu memur alımları ne zaman , hangi illerde ve kaç kişiyle olacak ? Şimdi bilgim dahilinde sizlere soruların cevabını vermeye çalışacağım..

Trt tarihini henüz açıklamadı ama yakın zamanda 9.000 ‘e yakın personeli bünyesine katmaya hazırlanıyor.  Memur alımında sadece iletişim bölümü mezunları değil tüm bölümlerden ihtiyaçlar doğrultusunda memur alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Kpss sınavı dikkate alınarak yapılacak. Memur alımlarının yaklaşık %30’u iletişim bölümü mezunlarından olacakken geriye kalan %70’lik kısım ise diğer bölüm mezunlarından olacak. Trt Kpss sınavından gerekli notu alan adaylarla mülakat düzenleyerek uygun şartları taşıyan adayları memur olarak bünyesine alacak. Trt  memur alımında önceliği ışıkçı, spiker, muhabir ve sunuculara tanıyacaktır. Gerisini ise memur olarak çeşitli hizmetler için tedarik edecektir. Ayrıca Trt’nin Kürtçe, Arapça, Azerice ve Rusça tercümanlar alması da bekleniyor..

Ek Bilgi: Ben üniversite stajımı Ankara Trt Genel Merkezinde yaptım. Keşke imkanım olsa da orada memur olarak çalışabilsem. Kesinlikle harika bir çalışma ortamı ve olanakları var.